HAMZA LJUKOVAC - MOJA EKIPA MOŽE SVE
Akademija

06.01.2023 u 17:30h

Hamza Ljukovac, lijevo krilo U-19 selekcije, rođen je 04. marta 2005. godine. Ponikao je iz FKS Akademije, a trenutno sa svojom ekipom nosi titulu jesenjih prvaka. U prethodnoj polusezoni odigrao je svih trinaest utakmica, upisavši četiri pogotka. Pročitajte u nastavku intervju sa Hamzom.

Kako bi opisao napornu sezonu koja je iza nas?

Iako je bila naporna sezona, drago mi je da je također bila jako uspješna i prepuna lekcija.

Upisali ste ogroman uspjeh. Koliko si ponosan što ste, ti i tvoja ekipa, polusezonu završili bez ijednog poraza?

Jako sam ponosan jer znate i sami da nije lagano pobijediti trinaest utakmica u nizu,ali očigledno je da ova ekipa može sve. Dat ćemo sve od sebe da tako nastavimo i u nastavku prvenstva pa da cijelu sezonu završimo bez poraza.

U protekloj polusezoni upisao si četiri pogotka. Koji bi izdvojio kao najdraži?

Teško mi je izdvojiti najdraži gol. Izdvojio bih prvi gol u prvoj utakmici protiv Slobode, gdje smo otvorili seriju pobjeda.

Trener Danijel Stojanović pokazao je da vam je svima vjetar u leđa. Koji su to savjeti koje ti je uputio i kako reaguješ na njegove kritike (kada ih ima)?

Trener Danijel Stojanović je prije svega veliki čovjek, pa tek onda trener koji mi je puno pomogao. Nije pomogao samo meni, nego čitavoj ekipi. Od njega sam naučio mnogo toga za ovo relativno kratko vrijeme, a sigurno dosta govore i rezultati. Uvijek ima kritika i uvijek može bolje, tako da na njegove kritike gledam dobronamjerno.

Jesi li kao mali imao idola i omiljenu ekipu?

Kao i svaki dječak, pa tako i ja imam idola. Imam nekoliko igrača, ali najviše bih tu izdvojio Ronaldinha. Omiljena ekipa mi je definitivno Barcelona.

Imaš li nekih interesovanja mimo fudbala?

Nemam nikakvih interesovanja mimo fudbala. Trenutno sam fokusiran samo na fudbal i na svoju karijeru.

Otkrij nam koji je tvoj omiljeni igrač koji je zaigrao za prvi tim FK Sarajevo?

Omiljeni igrač prvog tima, koji mi se na prvu svidio, je Amar Rahmanović. Uvijek mi je bilo zanimljivo gledati ga.

Koju utakmicu prvog tima posebno pamtiš?

Utakmicu koju najviše pamtim je Sarajevo - Celtic na Koševu, kada je Oremuš zabio gol za 1:0. Bilo je nevjerovatno!

I za kraj reci nam za koji evropski klub navijaš i koji je razlog da je upravo to tvoj favorit?

Klub iz Evrope za koji navijam je Barcelona. Jednostavno mi se sviđa njihov stil igre.