JUNIORI FK SARAJEVO SIGURNI PROTIV ŠIROKOG BRIJEGA ZA FINALE KUPA BIH
Akademija

06.04.2022 u 12:15h

Juniori Akademije Fudbalskog kluba Sarajeva ubjedljivim pobjedom 5:0 nad ekipom NK Široki Brijeg plasirali su se u finale Kupa Bosne i Hercegovine.

Sjajna utakmica u kojoj je dominirao bordo tim odigrana je jučer, 5. aprila u Trening centru FK Sarajevo, a mrežu gostiju prvi je u 22.minuti zatresao Salih Viteškić. Samo nekoliko minuta nakon toga za rezultat poluvremena  pogađa Faris Đelilbašić. U nastavku u strijelce se upisuje Kenan Lamadžema, a za 4:0 ponovo je efikasan Đelilbašić. Konačnih 5:0 postavlja Enedin Mulalić u 83.minuti.

Juniori FK Sarajevo protivnika u finalu Kupa Bih saznat će danas po završetku susreta FK Borac – HŠK Zrinjski, koji se igra u Banjoj Luci s početkom u 16:30.

Podsjećamo, sedam igrača Akademije Fudbalskog kluba Sarajevo potpisalo je 1.aprila profesionalne trogodišnje ugovore, a među njima su i juniori koji su nastupili u meču protiv Širokog Brijega: Enedin Mulalić, Nermin Bijelonja, Mihajlo Jovašević, Talha Tabaković, Arman Šutković.