Juniori u srijedu traže prolaz u narednu rundu
Akademija

01.10.2024 u 18:12h

Juniorska selekcija FK Sarajevo u srijedu od 18:00 na Koševu igra revanš utakmicu 1. kola kvalifikacija za Omladinsku ligu prvaka, a ulaz je besplatan.

Bordo tim je prije dvije sedmice igrao 2:2 kao gost protiv makedonske Brere iz Strumice, što je rezultat koji daje nadu da naš tim može izboriti prolaz dalje.

Podsjetimo, u prvoj utakmicu naše juniore u vodstvo je doveo Muamer Hamzić golom u 37. minuti, da bi Harun Pločo sa bijele tačke u pogodio u 69. minuti i povećao prednost. Domaći su u 76. minuti postigli gol za smanjenje vodstva Sarajeva, a duboko u sudijskoj nadoknadi iz penala su poravnali na konačnih 2:2.

Treba reći da će bolji iz ovog dvoboja u drugoj rundi igrat će protiv izraelskog Macabbija Petah Tikva.