Poraz juniora protiv HŠK Zrinjski
Akademija

22.04.2019 u 14:00h

Nakon pobjede u prvoj polufinalnoj utakmici Omladinskog kupa BiH rezultatom 2:0, juniorska selekcija FK Sarajevo ponovo se sastala sa selekcijom HŠK Zrinjski u okviru 20. kola Premijer omladinske lige BiH.

Meč je odigran u Mostaru, a na kraju je pobjedu slavila juniorska selekcija HŠK Zrinjski rezultatom 5:2. Strijelac za Bordo tim bio je Kenan Dervišagić 2x.

Početni sastav U-19 selekcije:

Demirović, Čičkušić, Mušić (74' Bradarić), Sabljica, Konjalić (70' Kadrić), Đokanović (84' Gusinjac), Dervišagić (78' Nargalić), Salčin, Junuzović (64' Jašarević), Imamović, Hasanović.

Prvi pogodak na susretu viđen je u 34. minuti kada Jovanović pogađa za vodstvo Zrinjskog. Ekipa iz Mostara povećava vodstvo na 2:0 pogotkom Mašića u 39. minuti.

Do kraja prvog poluvremena Sarajevo smanjuje rezultat pogotkom Kenana Dervišagića u 42. minuti.

Bordo tim u 54. minuti dolazi do poravnanja drugim pogotkom Dervišagića. Nakon toga, Zrinjski sa tri gola dolazi do velike prednosti.

Ramljak sa dva pogotka u 63. i 69. minuti poveća rezultat na 4:2, da bi Bošković u 72. minuti postavio konačnih 5:2.

U sljedećem, 21. kolu Premijer omladinske lige BiH juniori FK Sarajevo dočekuju ekipu FK Sloboda.