SFK 2000 rezultatom 8:0 savladao Lokomotivu
SFK2000

16.09.2019 u 17:30h

Igračice SFK 2000 Sarajevo odigrale su jučer utakmicu  5. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine za žene.

U Trening centru FK Sarajevo, naše igračice su slavile ubjedljivu pobjedu protiv igračica Lokomotive iz Brčkog. Utakmica je završena rezultatom 8:0, a čak šest golova je postignuto u prvom dijelu susreta. Ipak, utakmica je loše počela po naš klub. Tamara Bojat je u 6. minuti morala napustiti igru, a umjesto nje je ušla Alma Krajnić.

Upravo je Krajnić uspjela prva doći do gola. Svega dvije minute nakon što je ušla u igru, otvorila je seriju golova našeg tima. Do kraja prvog dijela Krajnić se još dva puta upisala u strijelce, jedan gol je postigla Šejla Selimović, a dva Armisa Kuč.

U nastavku utakmice Kuč je postigla još dva gola, te je susret okončan s ukupno osam pogodaka našeg tima. U narednom kolu “Bordo” šampionke gostovat će u Modriči.

SFK 2000 Sarajevo 8:0 ŽFK Lokomotiva Brčko

Trening centar FK Sarajevo – Butmir, sudija: Ajdin Baručija (Zenica); Strijelci: Kuč (4), Krajnić (3),  Selimović; Žuti kartoni: Hamzić (SFK 2000 Sarajevo).

SFK 2000 Sarajevo: Hasanbegović, Bektaš, Đoković, Amira Spahić (Crnjak), Bojat (Krajnić), Alisa Spahić (Limanović), Kuč, Hamzić, Mujkić, Spasojević, Selimović. Trenerica: Samira Hurem.

Proteklog vikenda svoj ligaški nastup upisale su i kadetkinje SFK 2000 Sarajevo.  One su na zahtjevnom gostovanju u Brčkom slavile pobjedu rezultatom 4:1.

Golove za tim trenerice Alise Spahić postigle su Gloria Slišković (3) i Ana Marija Milinković. Naše šampionke sada imaju pet pobjeda na isto toliko odigranih utakmica u Omladinskoj Premijer ligi BiH za djevojčice, te su prvoplasirane na tabeli. Poput seniorki i kadetkinje SFK 2000 Sarajevo u narednom kolu dočekuju vršnjakinje iz Modriče.

U-17: ŽFK Lokomotiva Brčko 1:4 SFK 2000 Sarajevo

SFK 2000 Sarajevo: Ružić, Hana Huseinović (Abaz), Berina Huseinović, Omeragić (Džafo), Milinković, Mema, Korjenić, Ranica (Šaf), Slišković, Bakija (Simeunović), Uzunović (Efendić). Trenerica: Alisa Spahić.