FK Sarajevo logo
Atromitos - Sarajevo (2014)
Velike utakmice

06.04.2013 u 08:55h

Fudbalski klub Sarajevo plasirao se u play off za grupnu fazu evropske lige. Izabranici Dženana Uščuplića su pokazali sjajnu igru i zasluženo izbacili favorizovanog predstavnika, Atromitos iz Grčke. Krajnji rezultat utakmice u Atini glasio je 3:1 u korist bordo kluba.

Prvu priliku imao je Duljević, ali je golman Grka bio siguran. Bandović je pet minuta kasnije zaustavio udarac Karamanosa.

Sarajevo je povelo u 24. minuti utakmice. Duljević je iskosa, sa lijeve strane ušao u kazneni prostor Atromitosa, a zatim sjajno pogodio za veliko slavlje bordo kluba.

Duljević je u 25. minuti imao novu priliku, ali je njegov pokušaj izblokiran. Sarajevo je nastavilo sa pritiskom, do kraja prvog dijela. Okić je u 32. minuti pucao preko gola, zatim Velkoski šutira neprecizno u 39. minuti.

U nastavku utakmice, Sarajevo je nastupilo još ofanzivnije, tražeći drugi pogodak, koji bi značio prolazak dalje.

Bandović je prethodno odbranio udarac Tatosa u 69. minuti, da bi, deset minuta poslije, veliki broj bordo navijača slavio. Cimirot sjajno ubacuje, a Nemanja Bilbija još bolje reaguje i postiže gol za veliko vodstvo.

Ipak, domaćin je uspio postići gol. Tavlaridis je u 86. minuti glavom pogodio za 1:2. Nakon toga uslijedili su produžeci, koje otvara Stojčev, pogodivši okvir gola.

U posljednjoj minuti prvog produžetka, Stojčev je uposlio Bilbiju, koji je još jednom pogodio i postavio konačan rezultat utakmice.

Po završetku utakmice, trener prvog tima Sarajeva, Dženan Uščuplić, izjavio je sljedeće:

"Izuzetno kvalitetna utakmica. Nadao sam se da možemo napraviti dobar rezultat. Mi smo pokazali jednu određenu dozu karaktera. Nismo otvorili utakmicu kako smo željeli. Zasluženo smo pobijedili. Očekivao sam Atromitos u boljem izdanju. Kako defanzivno, tako i ofanzivno. Gol su dali iz prekida i nisu nam stvorili niti jednu ozbiljniju šansu. Taktički smo odigrali jako dobro," rekao je Uščuplić.

Atromitos FC 1:3 FK Sarajevo

Strijelci: Duljević, Bilbija (2)

Atromitos: Cennamo, Tavlaridis, Fytanidis, Nastos, Giannoulis, Lazaridis, Dimoutsos, Pitu (od 75. Ballas), Eduardo Brito, Fábio (od 46. Tatos), Karamanos.

FK Sarajevo: Bandović, Barić (od 99. Protić), Tatomirović, Dupovac, Stojčev, Duljević, Cimirot, Puzigaća, Okić (od 69. Bilbija), K. Velkoski, Radovac (od 69. Kovačević).