Sarajevo - Borussia Monchengladbach (2014)
Velike utakmice

06.04.2013 u 08:55h

Fudbaleri Sarajeva, uprkos sjajnoj igri tokom svih devedeset minuta, zabilježili su poraz od njemačkog predstavnika, Borusije Monchengladbach, rezultatom 3:2. Za bordo klub, pred 30.000 gledalaca na Olimpijskom stadionu "Asim Ferhatović-Hase", pogađali su Bojan Puzigaća i Haris Duljević.

Bordo momci večeras su pokazali kvalitet, nosivši se ravnopravno tokom čitave utakmice sa favoriziranom ekipom, koja je prošlu sezonu okončala na šestom mjestu Bundeslige.

U prvim minutama, Borussia je prijetila, no srećom, Bandović nije morao da reaguje. Onda je Stojčev u četvrtoj minuti imao odličnu priliku, ali bio je neprecizan. Zatim je Bilbija glavom pucao u petoj minuti, nakon ubačaja Puzigaće iz auta, lopta odlazi pored gola.

Gosti dolaze do vodstva u 10. minuti utakmice. Andre Hahn iskosa sa desne strane šutira i uspijeva pogoditi mrežu bordo kluba.

Međutim, primljen gol i fantastična podrška sa tribina dali su vjetar u leđa našim igračima. U 12. minuti, Okić šutira, ali Sommer brani. Nedugo poslije, Cimirot probava, ali golman švicarske reprezentacije je ponovo na mjestu.

Veliko oduševljenje na stadionu desilo se u 26. minuti. Nakon ubačaja Velkoskog, Puzigaća najviše skače i postiže gol za poravnanje rezultata.

Do kraja prvog dijela, ipak su gosti iz Njemačke došli do ponovnog vodstva. Na jedan od ubačaja Hahna, Hrgota reaguje najbolje i postiže gol.

U nastavku utakmice, Sarajevo je zaigralo još bolje. Rezervista Duljević u 58. minuti ponovo je doveo Sarajevo u igru. Na dodavanje Velkoskog, Duljević precizno šutira i ponovno poravnava rezultat.

Deset minuta poslije, gledaoci su vidjeli još jedan gol. Hrgota se po drugi put upisuje u strijelce, nakon udarca u 73. minuti.

Do kraja utakmice, Borusija je imala dobru priliku preko Hermana, ali je Berberović loptu izbacio sa gol linije. U posljednjim minuta, Hrgota je ponovo bio u prilici, pogodivši stativu.

FK Sarajevo 2:3 Borussia Monchengladbach

Stadion: Asim Ferhatović Hase; Gledalaca: 30.000; Sudija: Antonio Mateu Lahoz (Španija);Strijelci: Puzigaća 26', Duljević 58' (Sarajevo), Hahn 10', Hrgota 41', 73'(Borussia); Žuti kartoni:Tatomirović 32' (Sarajevo)