Sarajevo - Radnik (2007)
Velike utakmice

06.04.2013 u 00:42h

Svoju četvrtu titulu, Sarajevo je potvrdilo na utakmici protiv Radnika iz Bijeljine, koja se odigrala 23. maja 2007. godine.

Pred više od 25.000 navijača, uz fantastičnu atmosferu, izabranici Husrefa Musemića su bez većih problema savladali ekipu iz Bijeljine, ubjedljivim rezultatom 5:0.

Veliko slavlje, koje se poslije nastavilo u centru grada, započeo je Ihtijarević, koji odlično pogađa poslije ubačaja Repuha. Gol je pao u 27. minuti. Rezultatom 1:0 igrači su otišli na poluvrijeme.

Na samom početku drugog dijela susreta, tačnije u 50. minuti, Šaranović postiže pogodak za povećanje vodstva Sarajeva.

Nakon njegovog gola, šampioni Bosne i Hercegovine su rasterećeno zaigrali i pogodili još tri puta mrežu Radnika.

Grujić u 63. minuti, ponovo Šaranović u 66. i najzad opet Grujić u 71. minutu, doveli su ogromnu radost stručnom štabu, igračima, rukovodstvu kluba i navijačima, koji su zaista napravili nesvakidašnji spektakl na tribinama najvećeg stadiona u Bosni i Hercegovini.

FK Sarajevo 5:0 FK Radnik Bijeljina

Stadion: Asim Ferhatović-Hase
Gledalaca: 25.000
Sudija: Semir Kaplan

FK Sarajevo: Alaim, Muharemović, Hadžić, Marsijano, Šaranović (74' Turković), Milošević (76' Zukić),  Ihtijarević, Grujić, Obuća, Kurto (72' Hasančić), Repuh. Trener:  Husref Musemić