FK Sarajevo 2:0 NK Široki Brijeg | Pobjeda Bordo kluba na Koševu

22.04.2018 u 20:10h

Fudbaleri Sarajeva ostvarili su danas jako bitnu pobjedu u borbi za mjesto koje vodi u Evropu. Izabranici Husrefa Musemića su na Koševu pobjedili Široki Brijeg rezultatom 2:0.

Sarajevo je na današnjem susretu djelovalo jako dobro, te je rezultatska prednost mogla biti i veća. Ipak, gosti iz Širokog Brijega otvorili su susret agresivno i imali su prvu priliku. Josip Ćorić je iskosa sa desne strane šutirao preko gola. Potom je Bordo klub preuzeo u potpunosti terensku inicijativu, te su se redale prilike pred golom gostiju. Nakon jedne je Halilović šutirao glavom preko gola, a najbliže postizanju gola bili su Anel Hebibović i Emir Halilović, čije je udarce poslije lijepih akcija dobro zaustavio golman gostiju Bilobrk. Kvalitetna igra Sarajeva zaustavljena je petnaestak minuta prije okončanja prvog dijela, kada je zbog povrede teren prvo napustio Almir Bekić, a nedugo nakon njega i Ljuban Crepulja. Umjesto njih na teren su ušli Hodžić i Stanojević.

IMG_20180422_191040

Bordo klub je došao do vodstva u 58. minuti. Stipe Markovića je pogodio svoj gol, a Sarajevo došlo do prednosti zahvaljujući lijepoj akciji Adukora, Velkoskog, Sarića i Ahmetovića. Nisu se gosti u potpunosti oporavili od šoka, a Sarajevo je preko Hebibovića imal dvije šanse da riješi u potpunosi pitanje pobjednika današnej utakmice, no krilni fudbaler bordo tima ovaj put nije pogodio, te je Bilobrk odbranio njegove udarce. Ipak, u 71. minuti je sve dileme oko pobjednika otklonio Elvis Sarić.Naš fudbaler je oteo loptu na svojoj polovini, povukao, te uposlio Velkoskog, koji iz dosta teške pozicije ipak pronalazi ponovo Sarića. Veznjak Bordo kluba snažnim udarcem matira Bilobrka.

Nakon postignutog gola, Sarajevo je čekalo svoju šansu iz kontre, a Široki Brijeg je prijetio preko Wagnera, čiji udarac u 82. minuti brani Pavlović. Bitno je još istaći da je u posljednjim minutama susreta Ahmetoviću poništen gol, čini se zbog nepostojećeg prekršaja nad štoperom gostiju.

IMG_20180422_190139

U narednom kolu Sarajevo će ponovo biti domaćin. Nadolazeće sedmice naš klub dočekuje Radnik na Koševu.

FK Sarajevo 2:0 NK Široki Brijeg

Olimpijski stadion "Asim Ferhatović-Hase", gledalaca: 1.000, glavni sudija: Vladimir Bjelica (Istočno Sarajevo), žuti kartoni: Halilović (FK Sarajevo), Čorluka, Peko, Barišić, Ćorić (NK Široki Brijeg), strijelci: Marković 58' (AG. - NK Široki Brijeg), Sarić 71' "FK Sarajevo).

FK Sarajevo: Pavlović, Šabanović, Bekić (od 34. Hodžić), Mujakić, Adukor, Sarić, Crepulja (od 37. Stanojević), Velkoski, Hebibović, Halilović (od 76. Mustafić), Ahmetović. Trener: Husref Musemić.

NK Široki Brijeg: Bilobrk, Ćorluka, Marković, Bralić, Barišić, Matić (od 87. Wagner), Begonja, J. Ćorić (od56. Peko), Lončar, D. Ćorić, Bagarić (od 53. Baraban). Trener: Goran Sabljić.