FK Sarajevo 2:1 FK Radnik Bijeljina

10.04.2016 u 19:51h

Fudbalski klub Sarajevo savladao je Radnik iz Bijeljine na posljednjoj utakmici 24. kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine. Izabranici Almira Hurtića odigrali su jednu dobru utakmicu, u kojoj su na kraju zasluženo slavili pobjedu rezultatom 2:0. Oba gola za Bordo klub postigao je Amer Bekić.

_MG_2977

Svoje ime u početnom sastavu na današnjoj utakmici našao je mladi defanzivac Advan Kadušić, ali se on prilikom zagrijavanja povrijedio i njegovo mjesto je zauzeo sirijski reprezentativac Ahmad Kallasi.

Fudbaleri u Bordo dresovima dobro su započeli današnju utakmicu. Amer Bekić je u 6. minuti prošao po desnoj strani i šutirao preko gola gostujućeg tima. Nedugo poslije, snažan udarac Duljevića je izblokiran, a u 14. minuti Benko je uspio da prebaci Avdukića, ali je Memišević otklonio opasnost po svoj gol. Do zasluženog vodstva naši igrači su stigli u 33. minuti. Rustemović je odlično ubacio sa desne strane, a Amer Bekić preciznim udarcem glavom šalje loptu iza leđa Avdukića.

Prvu priliku u drugom poluvremenu imao je Edin Rustemović. Naš veznjak je u 63. minuti šutirao pored lijeve stative Avdukića. Bordo klub je drugi gol na današnjoj utakmici postigao u 66. minuti. Duljević je pronašao Benka u šesnaestercu, koji upošljava Amera Bekića, a naš napadač postiže drugi gol na utakmici.

_MG_3188

Dobru priliku za goste na današnjoj utakmici imao je rezervista Dejan Janković, kada je šutirao u 88. minuti pored gola Pavlovića. Do počasnog gola, fudbaleri Radnika stižu tek u 90. minuti. Beširović je prizemno šutirao i pogodio desni ugao gola Pavlovića.

Do kraja utakmice nije bilo promjene rezultata, te su naši fudbaleri tako nanijeli ekipi Radnika drugi poraz u ovosezonskim međusobnim duelima. U narednom kolu Bordo klub gostuje Vitezu.

Olimpijski stadion “Asim Ferhatović-Hase”, gledalaca: 2.000, sudija: Zoran Grbić (Prijedor), žuti kartoni: Duljević, Radovac (FK Sarajevo), Slobodan Jakovljević, Memišević, Janković, Srećković, Stokić, Šećerović (FK Radnik), strijelci: Amer Bekić 33’, 66’ (FK Sarajevo), Beširević 90’ (FK Radnik).

FK Sarajevo: Pavlović, Kallasi, Kovačević, Mihojević, Kramar (od 70. minute Berberović), Radovac (od 58. minute Emerson), Rustemović, Amer Bekić, Duljević, Okić, Benko (od 85. minute Herić).

FK Radnik: Avdukić, Slobodan Jakovljević, Ivan Jakovljević, Memišević, Ostojić, Beširević, Šečerović, Stokić (od 68. minute Janković), Hodžić (od 77. minute Vasić), Srećković (od 84. minute Maksimović), Obradović.