FK SARAJEVO ODIGRAO PRVU PRIPREMNU UTAKMICU

22.01.2023 u 10:00h

Fudbaleri FK Sarajevo su danas odigrali svoju prvu pripremnu utakmicu u međugorskom "Sport Centru" protiv ekipe HNK Međugorje.

Od prve minute na teren su istrčali: Dizdarević Mulalić, Trako, Ališah, Đokanović, Džafić, T. Ramić, Guliashvili, Čataković, Tomašević i Avramovski. Već u trećoj minuti Mulalić je šutirao sa 18 metara, ali neprecizno. Šest minuta kasnije nakon sjajnog ubačaja Tomaševića, Čataković šalje loptu glavom pored gola. U sljedećem napadu, nakon odličnog pasa Avramovskog, Guliashvili šalje loptu preko gola.

Uslijedio je mirniji dio igre gdje možemo spomenuti tri pokušaja Džafića koji su bili bezopasni po gol protivnika. U 33. minuti nakon ubačaja Avramovskog iz kornera, najviši u skoku je Trako koji matira protivničkog golmana za 1:0. Do kraja prvog poluvremena Džafić je imao dva pokušaja iz slobodnog udarca, međutim, u oba navrata golman Međugorja spašava svoj gol.

U drugom poluvremenu, trener Mirza Varešanović je izmijenio skoro čitav sastav pa su zaigrali: Šahinović, Trako, Čelik, Oliveira, Nurković, Ziljkić, Varešanović, Salčin, Ikić, Mustafić i Musa. Odmah na startu drugog poluvremena Renan Oliveira trese mrežu Međugorja za prednost od 2:0. Do kraja utakmice Renan Oliveira postiže još dva pogotka, te postavlja konačan rezultat 4:0.