FK Sarajevo logo
Fudbalski klub Sarajevo novi prvak Bosne i Hercegovine!
Vijesti

31.05.2015 u 19:24h

Fudbalski klub Sarajevo novi je prvak Bosne i Hercegovine! Izabranici Dženana Uščuplića savladali su tuzlansku Slobodu u posljednjoj utakmici takmičarske sezone 2014./15., rezultatom 3:1. Nakon utakmice, uslijedilo je veliko slavlje na Olimpijskom stadionu "Asim Ferhatović Hase", a kasnije i na ulicama grada Sarajeva. Osvajanje novog trofeja, uveličao je svojim dolaskom i većinski vlasnik upravljačkih prava u skupštini FK Sarajevo, Vincent Tan.

Bordo Klub, do petog trofeja u klupskoj historiji stigao je nakon dobre fudbalske predstave na utakmici protiv FK Sloboda. Naši igrači, sjajno su otvorili utakmicu. U 12. minuti je već viđen prvi gol. Radovac odlično upošljava Benka, koji izlazi sam na Pirića i prizemnim udarcem pogađa za veliko slavlje na tribinama.

11391345_995226710496014_782143777988522977_n

Pet minuta kasnije, Bekić je ubacio, no golman gostiju otklanja opasnost po njegov gol. Već u narednom napadu nova promjena rezultata. Barić se probio po desnoj strani, lopta se odbija do Cimirota, koji nesebično proigrava Velkoskog, a makedonski reprezentativac u dresu Sarajeva, odličnim udarcem postiže gol za povećanje vodstva.

U 27. minuti utakmice, Stojčev fantastično šutira, ali lopta pogađa samo prečku gola Slobode. Nekoliko minuta poslije, Zeba prizemnim udarcem pogađa za 2:1, a do kraja prvog dijela, koševska publika mogla je vidjeti bombu Bilbije sa dvadeset metara, koju brani Pirić.

Drugi dio utakmice otvara Stojčev. Njegov udarac odlazi pored gola. U narednim minutama, Sarajevo je držalo više loptu u svom posjedu, a sve dileme otklonjene su u 78. minuti utakmice. Benko fantastično pronalazi Velkoskog, koji prizemno ubacuje za Bilbiju, a naš veznjak snažnim udarcem loptu šalje iza leđa golmana Slobode, za konačnih 3:1.

Nakon utakmice, uslijedila je svečana ceremonija uručivanja medalja i šampionskog pehara, a naše Sarajevo, postalo je novi prvak Bosne i Hercegovine!

Fotografije sa proslave Titule prvaka BiH pogledajte klinkom na LINK, a kako je sve proteklo na utakmici između Sarajeva i Slobode na LINK.

11391628_995227373829281_1454180921855233173_n

FK Sarajevo 3:1 FK Sloboda

Olimpijski stadion "Asim Ferhatović-Hase", gledalaca: 23.000, sudija Dragan Petrović, žuti kartoni: Zeba, Pršeš, Bekić, Sarić (Sloboda), Stojčev, Bilbija, Delač (Sarajevo). Strijelci: 1:0 Benko (12), 2:0 Velkoski (17), 2:1 Zeba (30), 3:1 Bilbija (78).

FK Sarajevo: Delač, Barić, Stojčev, Bekić (od 64. Okić), Velkoski, Tatomirović, Benko, Berberović, Cimirot (od 33. Bilbija), Puzigaća, Radovac (od 71. Rustemović).

FK Sloboda: Pirić, Salihović, Moranjkić, Pršeš (od 62. Musić), Efendić, Krpić, Ivetić (od 82. Mujkić), Sarić, Bekić, Zeba, Mehidić (od 69. Čolović).