Izvještaj - FK Sarajevo 5:0 FC Qizilqum

09.02.2022 u 00:00h

Fudbaleri Sarajeva odigrali su drugu prijateljsku utakmicu u Antaliji. Današnji protivnik izabranika trenera Aleksandra Vasoskog bio je uzbekistanski FC Qizilqum.

Naši igrači odigrali su odličan susret, te su pobijedili Qizilqum rezultatom 5:0.

Prvi gol na utakmici postigao je Dražen Bagarić, a potom se u strijelce u pisao i Selmir Pidro. Do kraja prvog poluvremena mladi Dal Varešanović postigao je još jedan gol.

U nastavku utakmice Tarik Ramić je postigao četvrti gol, a povratnik u redove Sarajeva Hamza Čataković sjajnim golom u finišu susreta postavio je konačnih 5:0.

Za dva dana nas očekuje nova utakmica u Turskoj. Protivnik naših fudbalera biti će Nasaf Qarshi, također tim iz Uzbekistana.

FK Sarajevo 5:0 FC Qizilqum

FK Sarajevo: Dizdarević, Hebibović (od 75’ Šabanović), Pidro (od 75’ Islamović), Palić (od 75’ Lazić), Mujakić (od 75’ Dupovac), Šečerović (od 75’ Ališah), Kapić (od 75’ Ramić), Varešanović (od 68’ Čataković), Suljić (od 75’ Irfan Ramić), Kobiljar (od 75’ Velskoki), Bagarić (od 75’ Cmiljanić).