Izvještaj - FK Željezničar 2:0 FK Sarajevo

05.03.2022 u 00:00h

Fudbaleri Sarajeva poraženi su na Grbavici od Željezničara. Današnji derbi, koji se odigrao u sklopu 21. kola m:Tel Premijer lige Bosne i Hercegovine završen je pobjedom domaćina rezultatom 2:0.

Uvodne minute nisu donijele mnogo napetosti na terenu. Prvu, veliku priliku imalo je Sarajevo. Suljić je proigrao Varešanovića, čiji udarac brani golman Željezničara. Na drugoj strani Bekrić je šutirao, a Dizdarević odbranom loptu izbio u korner. Poslije ubačaja, Hodžić skače i dovodi Željezničar u vodstvo.

Na drugoj strani, mogli su naši igrači do poravnanja. Pidro je centrirao, a Dupovac glavom šutira preko gola. Do kraja prvog dijela, Sarajevo je ostalo sa igračem manje. Sudija Kaljanac dao je direktan crveni karton kapitenu našeg tima, Ameru Dupovcu, čini se prestrogo, s obzirom na prethodni prekršaj Stilića nad njim.

Igrala se 62. minuta kada je Sarajevo moglo do gola. Pidro je ostavio loptu za Hebibovića, čiji udarac brani Bender. Do  kraja utakmice Željezničar je uspio postiči još jedan gol. Zec je sa vrha šesnaesterca savladao Dizdarevića.

U narednom kolu, Sarajevo dočekuje Borac na Olimpijskom stadionu "Asim Ferhatović-Hase"

FK Željezničar 2:0 FK Sarajevo  (Hodžić 31’, Zec 89’)

Stadion Grbavica. Glavni sudija: Haris Kaljanac (Sarajevo). Crveni karton: Amer Dupovac (Sarajevo). Žuti kartoni: Bekrić, Malić, Hajdarević, Vučenović, Zec (Željezničar), Velkoski, Đokanović (Sarajevo).

FK ŽELJEZNIČAR: Bender, Malić, Kosorić, Cocalić, Galić, Hajdarević, Mekić (Beća), Bekrić (Zec), Štilić (Vučenović), Resić (Šehić), Hodžić.

FK SARAJEVO: Dizdarević, Pidro, Mujakić, Dupovac, Hebibović, Đokanović, Kapić (Velkoski), Varešanović (Palić), Suljić (Ahmetović), Čataković, Bagarić (Avramovski).