FK Sarajevo logo
PETARDA U MOSTARU ZA OVJERU PLASMANA U EVROPU
Vijesti

21.05.2023 u 19:00h

Fudbaleri Sarajeva ostvarili su pobjedu na neugodnom gostovanju kod Veleža u okviru 32. kola Premijer lige BiH. Naš tim je ostvario trijumf rezultatom 5:3 i tako kolo prije šampionata obezbjedio plasman u konferencijsku ligu. Ovo je ujedno bila i peta pobjeda FK Sarajevo na šest gostujućih utakmica ovog proljeća.

Utakmicu je obilježio Renan Oliveira koji je postigao hat-trick, dok su za dva preostala pogotka zaslužni Varešanović i Ziljkić. Velež je poveo već na samom startu utakmice preko bivšeg igrača Sarajeva, Nemanje Anđuđića, da bi do kraja poluvremena Varešanović i Ziljkić preokrenuli rezultat u našu korist.

U drugom poluvremenu je Renan Oliveira u razmaku od 26 minuta postigao tri gola i potvrdio plasman Sarajeva u Evropu. Naš tim je zadržao treću poziciju na tabeli sa 52 boda i u posljednjem kolu prvenstva će dočekati ekipu Igmana iz Konjica. Utakmica se igra naredne nedjelje na Olimpijskom stadionu "Asim Ferhatović Hase" od 17 sati.