POBJEDA NA PRVOM MEČU U ANTALIJI

04.02.2023 u 15:00h

Fudbaleri Sarajeva su odigrali prvu prijateljsku utakmicu u okviru priprema u Antaliji i ostvarili pobjedu rezultatom 2:1 protiv ekipe iz Ukrajine, FC Minaj. Prvo poluvrijeme pripalo je ukrajincima koji su na odmor otišli sa minimalnim vodstvom, ali je u drugom poluvremenu naš tim preokrenuo rezultat golovima Tarika Ramića i Francisa Kyeremeha.

Još dva pogotka na meču su poništena bordo ekipi, a u prvom poluvremenu promašen je i penal odnosno udarac Varešanovića je odbranio golman Minaja.

Početni sastav: Šahinović, Vršajević, Radović, Martinović, Čelik, Čirjak, Mustafić, Varešanović, Guliashvili, Džafić, Renan.

U nastavku su igrali još i Dizdarević, Musa, Trako, Tomašević, Salčin, T. Ramić, Nurković, Avramovski, Ikić, Kyeremeh i Čataković.

Narednu prijateljsku utakmicu naša ekipa igra u srijedu protiv Shakhtara iz Donetska.