PODJELA BODOVA NA GRBAVICI

26.08.2022 u 23:00h

Gradski derbi između Željezničara i Sarajeva, koji je odigran na stadionu Grbavica u okviru 7. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, okončan je rezultatom 2:2. Sarajevo je cijelo drugo poluvrijeme igralo sa igračem manje s obzirom na to da je Frane Čirjak pred kraj prvog dijela utakmice zaradio drugi žuti odnosno crveni karton.

I pored igrača manje naš tim je limitirao domaćina koji nije uspio stvoriti ozbiljnije prilike iz igre. Bordo tim je poveo golom Ikića iz penala na otvaranju drugog poluvremena, da bi nakon sjajne kontre i asistencije Ahmetovića na 0:2 povisio Muhammed. U završnoj vazi meča domaćin ipak dolazi do boda sa 2 pogotka iz prekida, u 88. i 96. minuti meča. Svakako da ostaje žal za izgubljena 2 boda, a ekipa se okreće pripremama za narednu utakmicu koja se igra protiv Leotara, u utorak od 20 sati na stadionu Bilino Polje u Zenici.