PRVI REMI U SEZONI

19.08.2022 u 23:00h

Fudbaleri Sarajeva su remizirali rezultatom 1:1 u okviru 6. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine protiv ekipe Slobode na utakmici odigranoj na stadionu Bilino Polje u Zenici. Jedini pogodak za naš tim postigao je Nardin Mulahusejnović u ranoj fazi drugog poluvremena, dok je za ekikpu iz Tuzle strijelac bio Nikola Komazec koji je u 16. minuti goste doveo u vodstvo.

Sarajevo je bilo mnogo bolji tim kroz cijeli meč, sa preko 70% posjeda lopte i čak 25 šuteva prema protivničkom golu. Najbolji igrač utakmice na kraju je bio golman gostiju Bukvić koji je u posljednjim trenucima meča odbranio penal Kapiću. Sarajevo sada ima 10 bodova na tabeli, a u narednom kolu slijedi gostovanje kod ekipe Željezničara. Utakmica se igra u petak od 20 sati.