VISOKIM REZULTATOM SARAJEVO SAVLADALO POSUŠJE

20.03.2022 u 16:50h

Prvotimci FK Sarajevo i HŠK Posušje izašli su danas na teren Olimpijskog stadiona Asim Ferhatović Hase zajedno sa djevojčicama SFK 2000 Sarajevo, a zatim je uslijedila prava fudbalska predstava domaćeg tima.

Bordo tim je snažno otvorio utakmicu, nizao prilike i golove da bi na kraju sasvim zasluženo slavio visokim rezultatom 6:0.

Opasne napade FK Sarajevo bilježi od treće minute preko Varešanovića koji u dvadesetoj minuti pogađa i stativu, a četiri minute kasnije efikasan je za vodstvo 1:0. U 26. minuti zbog crvenog kartona Sarajevo ostaje bez Dupovca, ali utakmicu nastavlja jako i u  29. minuti Dal Varešanović ponovo pogađa gol.

Sjajnom asistencijom Avramovskog u 36. minuti kao strijelac trećeg gola upisuje se  Hebibović i to je već bila velika prednost pred kojom je, uz nekoliko prilika do kraja prvog poluvremena, gostujuća ekipa pokleknula.

Rezultat 3:0 s kojim su ekipe otišle na poluvrijeme domaći tim povećava u 52. minuti golom Lazića, ponovo na asistenciju Avramovskog.

Tresla se mreža Posušja i u 67. minuti kada odlično sarađuju Čataković i Avramovski dok za konačnih 6:0 pogađa Suljić.

23 kolo m:Tel Premijer lige BiH

Sarajevo - Posušje 6:0 (Varešanović 24', 29', Hebibović 35', Lazić 52', Čataković 67', Suljić 75')

Stadion Asim Ferhatović Hase

Sudija: Zoran Grbić (Prijedor)

Žuti kartoni: Hebibović, Bagarić, Lazić (Sarajevo); Ljubić, Janković (Posušje)

Crveni karton: Dupovac (Sarajevo)

FK Sarajevo: Dizdarević, Pidro, Dupovac, Mujakić, Hebibović (od 75. Šabanović), Đokanović, Kapić, Avramovski (od 75. Bodul), Varešanović (od 58. Čataković), Bagarić (od 31. Lazić), Suljić (od 75. Velkoski)

HŠK Posušje: Horkaš, Ljubić (od 63. Božić), Barišić, Horić, Krišto (od 27. Janković), Vukoja, Maglica, Lauš (od 78. Ilinković), Milanović (od 46. Ramović), Mašić i Leko (od 46. Begić)

U narednom, 24. kolu m:Tel Premijer lige BiH Sarajevo gostuje Leotaru u Trebinju.

Čestitamo našim igračima i stručnom štabu na sjajnoj igri i zasluženoj pobjedi!